Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekBoldy od Zlatonosné říčky

 

 

Datum narození : 1. 2. 2007

Otec : Ike of Magic Border's

Matka : Blackie Foxy Fox

Zdraví : DKK 0/0, PRA/CEA negativní, DNA CEA negativní po rodičích, CL a TNS Normal

Splněné zkoušky: LA1, LA2, LA3, A3CH, ZVOP, HWT, ZOP, BH, OBZ, OB1

Výstavy: V,1,2,4, CAJC, res. CAC

Úspěchy: Kvalifikace a účast EO 2010, Mistr družstev BCCCZ 2011

 

 

Pár měsíců před tím, než jsem si domů přivezla Boldyho, jsem přemýšlela, že si pořídím pejska, který mi bude viset na puse, hltat každý můj povel a vše s radostí a nasazením provede.

Boldy měl být původně fenka, ale protože jsem neměla jistotu, že naši přijmou třetího psa, neměla jsem později na výběr. Boldík je pravý opak Chestra. Je samostatný, občas rád zapomíná, že nějaká panička existuje, což se projevuje hlavně na procházkách v lese. Při cvičení je soustředěný a čeká na jakýkoliv povel, který by mohl vykonat.

S Boldym se věnuji především agility. Zatím se sehráváme, ale věřím, že postupně získáme jistotu a všem to natřem .

Další velikou zábavou je pasení. Boldyho táta má pastevecké zkoušky a Boldy tuto vášeň zdědil po něm. Už od malého štěňátka pásl Beníka, který je nyní v psím nebíčku a později jsme přešli na ovečky. Vyjímkou nejsou útěky na parkur a pasení závodícího pejska . Prozatím máme složené zkoušky ZVOP a připravujeme se na HWT.

Přemýšlela jsem jakou další aktivitou spestřím Boldyho aktivity a začala jsem cvičit obedience. Zatím pouze cvičíme a připravujeme se na základní zkoušku, ale už nyní sleduji pokroky, jak to Boldy zvládá s absolutním přehledem.