Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2011

30. 1. 2011

Prosinec

Máme pár novinek.

Boldy a Ekšík podstoupili odběr krve na vyšetření TNS a CL. Oba mají výsledky negativní .

Za Boldym přijela Blanička, která měla mít s Boldíkem štěnátka. Bohužel se krytí nepovedlo. Zprvu neměla Blanička pro Boldíka optimální dny a když mu voněla, nechtěla už ona. Počkáme na podzim, udělají se testy na progesteron. Pokud znovu Boldík nebude krýt, nebudem na nic čekat a zaskočí ho brácha.

S Boldym trénujeme sbíhané áčko, prozatím nepochopil, že ho má seběhnout dolů,ale pracujeme na tom.

Videa ze závodů v Kyjích 28.9.2011 Bonnie + Boldy

http://www.stream.cz/uservideo/625806-bonnie-libussky-broucek

http://www.stream.cz/uservideo/625814-boldy-od-zlatonosne-ricky

 

Boldyho nová nevěsta! Více v odkazu Boldyho nevěsty.

Od kvalfikaček k MS

24.9. - 25.9. intenzivka s Olinou Edrovou

 

Žamberk - mistrovství ČR v agility

S Boldym jsem se už 3 rok zúčastnila mistrovství ČR v agility.  Do družstev jsem přihlásila i Amálku, se kterou nyní běhá hlavně Jana.

První den mistrovství začínalo agility družstev. Boldy byl ve stejném družstvu jako na borderkách, tedy s Bárou a jejími fenami a s Eliškou. Na start jsme šli jako druzí, protože Bára běžela první a poslední. Bára se s Fanny diskla. Po ní jsem běžela já a dali jsme s Boldíkem čistý běh. Bohužel nám to bylo k ničemu, protože se holky diskly obě. Docela mě mrzelo, že jsem si štěstí vybrala na družstva, protože jednotlivci se nám vůbec nepovedli. Ale takový je sport. V jumpingu jsem zazmatkovala a Boldy skončil v diskvalifkaci. Amálka zaběhla první den s jednou chybou na houpačce, ale ostatní spoludružstevníci se diskli také.

V neděli začínali opět družstva a opakoval se scénář z předešlého dne. Boldy běžel družstva s jedním odmítnutím, ostatní spoludružstevníci se diskli. Ve družstvě Amálky se nám dařilo podstatně lépe. I když jsme si u jedné překážky nerozuměli a stálo nás to odmítnutí, ostatní zaběhli a celkem jsme v jumpingu družstev skončili na 3. místě/29.

V agility jednotlivců mi Boldy odskočil áčko. To mě rozhodilo a zbytečně jsem si udělala diskvalifikaci .

Vysoké Mýto - SÁROVECKÝ FIN CUP

Na závody jsem se přihlásila na poslední chvíli, protože proběhla výměna rozhodčího. Místo Petra Rybáře pískal Zdeněk Spolek. Jeho parkury se mi líbí mnohem víc než Rybářovi. Hostoval Petr Pupík, takže nás čekali velice pěkné a běhavé tratě. První běh jumping jsme zaběhli v nádherném rychlém čase, Boldyho oblouk, který vykreslil, když vyběhl z rovného tunelu nás stálo první místo, ale i tak 2. místo/23. Zkouška se nám vůbec nepovedla a v agility jsem podcenila dráhu psa a Boldyho vyvedla do odmítnutí, celkem 4. místo/23. 

V součtu 2. místo/ 23.

Finský seminář

Přihlásila jsem se hlavně proto, že jsem slyšela velice pozitivní reference. A musím uznat, že Fini to mají pěkně promakané.  Naučila jsem se nové otočky a zjistila co nám s Boldym nejde a je potřeba trénovat. Je fakt, že 20 minut nám až tak úplně k tréninku nestačilo.

Prostějov Skok za skokem + FITMIN CUP Česká Třebová

První závody po táboře s Radovanem byl v Prostějově. Rozhodčí Michal Steiner stavěl velice pěkné běhavé tratě, které jsem ovšem podcenila a tak jsem nás v jumpingu a v agility diskla. Zkouška LA3 se nám naopak povedla 1. místo /12. Druhý den jsem zůstava v České Třebové na místních závodech. Hospitoval Petr Pupík u Lenky Pánkové. Běhal Boldy a Bonnie od Jany. Bonča zaběhěhla pouze zkoušku LA1 4. místo /9. Boldymu se povedlo agility, kde jsem ho navíc držela na zonách. Vyběhal si krásné 2.místo /23.

 Tábor

Boldy měl čas si na dovolené odpočinout a tak jsme hned v pondělí vyrazili do Brna na agility tábor k Radovanu Liškovi. Byl to fajn týden plný agility, přátel a drbů .

Dovolená

Po víkendech plných závodů byl čas si odpočinout a tak jsme s Kubou sbalili kufry, pejsky a jeli jsme do Chorvatska za teplem. Zde je pár fotek https://plus.google.com/u/0/photos/113852463292190911882/albums/5645972289532735713?hl=cs . Cestou zpátky jsem se jeli do Rakouského města Bad Hall, kde se konalo EO. Podívali jsme se na nejrychlejší běh Pavla Koška a jeli jsme domů.

 

Šumperk Temenice - Miacis cup

Po MORAVIA OPENU jsem jela na závody do Šumperka. Jela se mnou i Jana s holkama. Měla závodit s Amálkou, ale nebylo jí vůbec dobře, tak jsem běhala s ní i s Bonnie. Parkury Petra Dostála byly perfektní, s Boldym jsem opět trénovala zony a tak jsem se nechala dobrovolně diskvalifikovat ze zkoušek i z agility. V jumpingu jsem si to vynahradila a za oba dny si odvezla 1. místo .

MORAVIA OPEN

Po kvalifikačních závodech jsem jela na Moravia open. Závody na kterých jsem si mohla zazávodit se špičkou českého i zahraničního agility. Běhají se 4 závody, ze kterých prvních deset postupuje do večerního finále. Zaběhnout do kvalifikace se nám povedlo ihned v prvním závodě, kde jsme skončili na 5. místě/123. V těch ostatních jsem většinou potrénovala zony  tak jsme se diskvalifikovali. Finálový závod jsme běželi perfektně, Boldy dal všechny zony a pokud by nebylo mého zbytečného přivolání, doběhli bychom čistě. Bohužel jsem Boldyho zavolala tak, že minul překážku a to nás stálo odmítnutí a časovou penalizaci. Naše konečné umístění bylo 13. místo/31. Druhý den pršelo a nám se vůbec nedařilo, takže všechny běhy byly DISK.  Po víkendech

Kvalifikační běhy Brno a Prostějov

Letošní kvalifikačky se nám vůbec nedařilo. Z několika šancí na čistý běh se vyklubala diskvalifikace a nebo několik chyb (hlavně na zonách), které nám nepřipočetli žádný bod. V posledním agility běhu jsem se rozhodla potrénovat zony.

Od Michala Vokrouhlíka jsem si nechala zpracovat video a sestřih, tak se na ně můžete podívat.

 

11. Mezinárodní mistrovství borderkolií ČR 

S hafáčkama vůbec nezahálíme a tak jsme se vydali závodit. Tentokrát pro změnu opět na Rozkoš. Na víkend hlásili oblačnost, ale sobota byla nádherně prosluněná a neděle mírně pod mrakem. Déšt se nám naštěstí vyhnul.

Pozvány byly 2 sympatické a stále usměvavé zahraniční rozhodčí Gabi Steppan z Rakouska a Bea Tanner ze Švýcarska. Stavěli moc hezké parkury a Boldymu se na nich víceméně dařilo. Jeho časy nepatřili mezi nejrychlejší, ale zahambit se taky nenechal. Hned první běh Agility Speciálního závodu se nám podařil zaběhnout čistě na 6. místě/126. Tím jsme se kvalifikovali do nedělních finálových běhů Speciálního závodu! Další závod byl Jumping Speciálního závodu. Tady Boldy shodil tyčku (a to on neshazuje). Nepamatuji si, na kterém místě jsme skončili, ale nejspíš do 15.

Po přestávce, která byla vyplněná závody štěnátek a Mistrovstvím BCCCZ kategorie A1, jsme šli na prohlídku parkuru pro Mistrovstí družstev a jednotlivců A2/A3.

Nejprve jsme startovali v družstvech. Náš tým Borderky s.r.o. ve složení Bára Štouračová s Olou a Eliška Ulrichová s Agátou a já s Boldym jsme šli na řadu jako druzí. Běžela jsem z našeho týmu jako první. Parkur byl pro Boldyho jak dělaný. Byla zde jedna z pastí, kde byl tunel vedle náběhu na kladinu. Aby mi tam Boldy nezaběhl, zavolala jsem ho, ale jak se na mě podíval přehlédl náběh na kladinu a tímto ošetřením jsem našemu družstvu přivodila jedno odmítnutí. Zbytek jsme doběhli bez chyby. Holky Eliška a Bára běželi po nás. Běželi čistě a tím naše družstvo obsadilo 5.místo/42. Poslední běh Mistrovství BCCCZ A2/A3 jsme zaběhli s jedním odmítnutím a skončili jsme na 20.místě/72.

Na druhý den jsme se vyspali do růžova. První běh byl Tachyon Trophy o nejrychlejší borderkolii. Boldy běžel moc hezky, ale velké oblouky nás stojí čas a tak jsme po bezchybném běhu skončili na výborném 15.místě/72 . Po tomto běhu byla prohlídka finále jednotlivců Mistrovství BCCCZ A2/A3. Náš start z 20 místa byl čistý, ale ke konci běhu jsem Boldyho špatně nasměrovala na kladinu a on vběhnul do tunelu, který tu byl jako past. Naše první diskvalifikace za oba dny.... Štěstí se na nás usmálo jinde .

Po tomto běhu následovala prohlídka jumpingu družstev. Parkur, který postavila rozhodčí Gabi byl velice běhavý, ale také pěkně vypečený. Startovali jsme z pátého místa. Na start jsem šla jako první. Boldy běžel úžasně, rychle a bez chyby. Po nás šla Eliška, která běžela moc hezky, ale ke konci vyrobila Agátce chybičku a ta shodila latičku. Bára s Olou běželi také výborně (mimochodem Ola je druhá nejrychlejší borderkolie). A na výsledcích se to také ukázalo. Vyhráli jsme jumping družstev 1.místo/42. A nejen to.

Družstvo Borderky s.r.o. se stalo vítězem v součtu družstev BCCCZ pro rok 2011 .

 

img_8502.jpg

Po tomto běhu nás čekalo finále Speciálního závodu. Už jsem byla po celém víkendu unavená a nejen já, i Boldy toho měl dost. Bobek se ale moc snažil. Běžel čistě, ale mé motání po parkuru stačilo alespon na krásné 10.místo/24.

Ze závodů jsme si odnesli super zážitky a také několik hezkých fotek z fotáku Báry Ulrychové, Jiřího Wasserbauera a také Báry Štouračové.

 

Rozkošné závody na Rozkoši

Závody konané u východočeského moře pískal Tomík Glabazna. Parkury měl promakané a velmi rychlé. Závodila jsem s Boldy a s Bonnie. Boldy běhal výborně, v prvním závodě, ačkoliv čistý běh jsme skončili na 4 místě. Ve zkoušce byly 2 dálky, nikdy jsem to na závodech neběžela, Boldík taky ne, takže když skočil dálku a měl jí skočit znovu, zřejmě si řekl, že je to tak špatně a vběhl do tunelu. Byla to čistá diskvalifikace. Poslední běh Agility byl hodný mistrovského běhu. Byla to výzva a my jsme to bohužel nezaběhli. Boldyho jsem omylem nevědomky tělem navedla na jinou překážku a tím jsme se diskli .

Bonnie byla poprvé na oficiálních závodech. Musela se přeměřit, což zvládla bez jakéhokoliv ostýchání. K mému údivu jí rozhodčí poprvé naměřil pouhých 45 cm, na podruhé přidal 2 cm. Bonnie byla na parkuru velice pozorná, snažila jsem se jí navádět a pomáhat, aby si byla jistá, že je to správně. Nicméně, co je v tréninku samozřejmostí, tak na závodech byla hodně opatrná. V jumpingu a zkoušce jsme pár chyb posbírali a agility jsme se diskli, ale měla jsem z ní výborný pocit. Ještě pár závodů a bude z ní profík .

Nový přírůstek

Představuji Vám nového člena smečky Action Jane´s Dogs

248785_219683871383148_100000246113557_866285_5606784_n.jpg

 

Co se děje....

Už dlouho jsem nenapsala žádou aktualizaci a proto je zde menší souhrn novinek, které proběhli a trochu nám zamotali hlavu.

Boldy splnil poslední zkoušku v kaegorii LA2 a postoupili jsme do LA3. Na prvních závodech, ve kterých jsme závodili v této kategorii jsem Boldyho vynesla na překážce tak, že přeskočil pásku a po čistém běhu jsme se diskly.

Chester má rakovinu . Snažím se mu nemoc co nejvíce potlačit a vařím mu masíčko a zeleninu. Nádor má rád obiloviny, takže ty jsmez jídelníčku úplně vypustili.

Jinak se s Boldíkem chystám na kvalifiačky, tak uvidím, jak to vše dopadne.

Držte nám pěsti .

 

Opsion 15 Hradec Králové

S Boldym jsme jeli na další Opsion o měsíc později. Tentokrát pískala Alice Glocknerová a bylo to moc povedené. Boldy zaběhl 2 parkury čistě.

V jumpingu jsme skončili na 8. místě. Mohlo to být lepší, kdybych se tam tak nemotala.

Při zkoušce jsme se diskvalifikovali.

Poslední závod dne se nám velice vydařil. Poslední parkur aglity nám sedl a i když jsme měli rezervy, Boldy zaběhl čistě na 3. místě.

 

Opsion 14 Hradec Králové

Boldymu jsem dala 3 měsíční závodní pauzu. Měl pouze tréninky 1x týdně a musím říci, že na závodech byl naprosto skvělý. Dával pozor a kromě odmítnutí na tunelech a mých chyb by doběhl a snad i čistě.

Parkury stavěla Lenka Pánková a byly plné nápadu a možných pastí. My jsme s Boldym zaběhli první běh s velice dlouhým odmítnutím, které nastalo na páté překážce. Doběhli jsme trochu zmateně na 13. místě.

Při zkoušce jsem byla trochu více vytočená (popisuji níže) a bohužel se to podepsalo na našem výkonu, kdy jsem Boldyho poslala do diskvalifikace. Pozdě jsem si uvědomila, že překážka se skáče ze zadu .

Při Jumpingu to bylo o chlup lepší, ale zakopla jsem, máchla rukou a Boldyho poslala na jinou přkážku než se měla jít. Takže další diskvalifikace.

Bohužel se nám stala také nepříjemnost, kdy jsme těsně před startem měli menší incident se psem, který nebyl přivázaný na vodítku. S Boldym si nepadli do oka, když se potkali v úzkých dveřích. Pokud by byl druhý pes na vodítku, měla by majitelka možnost psa strhnout a incidentu předejít.